Wrócili z nagrodami

Wrócili z nagrodami
"Białoboczoki" z Białobok oraz "Majdaniacy" z Majdanu Sieniawskiego wrócili z nagrodami z XI Regionalnego Przeglądu Grup Obrzędowych "Wątki folkloru ludowego", który odbył się 3 lutego w Starym Dzikowie (pow. lubaczowski).
"Białoboczoki" to jedna ze szczególnie aktywnych grup, podtrzymujących tradycje i chętnie prezentująca obrzędy ludowe. Umiejętność jej wiernego przekazu była już wielokrotnie nagradzana na różnych przeglądach. W Starym Dzikowie grupa zaprezentowała widowisko obrzędowe pt. "Puste noce". Kierowniczka zespołu, Władysława Wołowiec wyjaśnia, że mowa tu o czuwaniu przy zmarłym w wieczory poprzedzające pogrzeb. Obrzęd ma bardzo smutną wymowę, nie brak w nim śpiewu żałobnych pieśni, dziś już właściwie nie znanych i nie śpiewanych. Wymownego nastroju dodawały obecne na scenie świece, krzyż czy gromnica. Występ w ocenie jury zasłużył na najwyższe, I miejsce.
    Jury pozytywnie oceniło grę aktorską młodych aktorów-amatorów z Białobok: Pauliny Głąb i Mateusza Ziemniaka, który został wyróżniony jako najmłodszy uczestnik przeglądu za pełną wyrazu grę aktorską.
   Zespołowi "Majdaniacy" udało się wywalczyć równie zaszczytną III nagrodę.
   
   
   
   
Komentarze
Kasia 23.02.2013, 04:30 z IP: 76.167.187.104
Gratulacji. I dalej tak trzymac.
Popularne