"Plaster" ma swoją monografię

"Plaster" ma swoją monografię
Od dwóch lat kształcenie na poziomie gimnazjalnym wymaga od uczniów realizacji projektu edukacyjnego. Uczniowie klasy III g Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu swój projekt zaprezentowali niedawno w Miejskim Ośrodku Kultury.
Prezentacja składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie przedstawili spektakl "Wojna lemurów" wg Leszka Kołakowskiego w reżyserii Pawła Sroki, zaś w drugiej odbyła się promocja napisanej przez nich książki "Nie wierzą w życie pozateatralne".
   - Książka jest monografią znakomitej Grupy Teatralnej "Plaster", działającej od sześciu lat przy MOK w Jarosławiu, Grupy, której aktorami są też uczniowie naszej szkoły, w tym również i tej klasy - mówi nauczyciel j. polskiego Tadeusz Stefanowski, pod kierunkiem którego praca ta powstała (i w ogóle ten projekt był realizowany).
    Monografia składa się z 6 rozdziałów, liczy 42 strony i podsumowuje dorobek artystyczny "Plastra", który zrealizował już 37 spektakli, zdobywając wiele nagród i wyróżnień na różnych przeglądach i festiwalach, w tym ogólnopolskich. Książka opatrzona jest mottem: "Chcemy Wasz ślad ocalić od zapomnienia" i znakomicie ten cel realizuje.
    W prezentacji uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie Plastyka - zarówno klas gimnazjalnych jak i licealnych.
   
   
   
Komentarze
15.02.2013, 13:49 z IP: 213.251.189.208
:)
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum