Nie żyję tylko dla siebie

Autor: Mk 22.03.2013 Nr: 12/2013 2
Nie żyję tylko dla siebie
W niedzielę, 17 marca w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku odbyła się pierwsza część Teatralnych Misterii Wielkopostnych. Tegoroczne Misteria odbywają się pod hasłem "Nie żyję tylko dla siebie".
Tegoroczne Teatralne Misteria Wielkopostne w Pruchniku odbyły się już po raz XVI. Były one okazją, by przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, przeżyć chwile zadumy nad wydarzeniami sprzed 2000 lat.
    W ostatnią niedzielę, na pruchnickiej scenie wystąpił Chór z Pruchnika Górnego, który na tę szczególną okazję przygotował koncert pieśni wielkopostnych. Dzięki wyjątkowemu programowi i atmosferze panującej na sali widowiskowej CKSiT w Pruchniku, niejednej osobie wśród publiczności zakręciła się łza w oku.
   - Staram się być na Misteriach co roku. To takie piękne wydarzenie, które pozwala nam zrozumiec głębie i istotę Świat Wielkanocnych - mówi pani Ania, która z zapartym tchem wysłuchała niedzielnego koncertu.
    A już w najbliższą niedzielę, 24 marca o godz. 17.00 w Pruchniku odbędzie się druga część Misterii Wielkopostnych, w trakcie których wystąpi zespół Equale w spektaklu "Siła miłości". Co więcej, tego dnia odbędzie się podsumowanie konkursu na palmę wielkanocną.
   
   
   
Komentarze
Popularne