Lutnia Safony

Lutnia Safony
W Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego "Lutnia Safony". W tym roku wzięło w nim udział 51 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Recytatorów oceniało jury w składzie: Elżbieta Tkacz (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu), Zofia Kolasa (instruktor MOK) i Janina Suchożak (instruktor MOK).
    Główną nagrodę, statuetkę "Lutnia Safony 2013", otrzymała Martyna Krajowska (Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu).
    I nagrodę w kategorii gimnazja zdobył Jakub Jucha (Gimnazjum nr 4 w ZSO im. Książąt Czartoryskich). Nagrodę II (równorzędną) otrzymały Patrycja Lewandowska (Gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli) oraz Małgorzata Stopyra (MDK w Lubaczowie). III nagroda (równorzędnie) - Patrycja Gawura (Gimnazjum w Piwodzie), Anna Stankiewicz (Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu) i Aleksandra Rokosz (Gimnazjum nr 5 w ZS im. Jana Pawła II). Wyróżnienia: Sylwia Florek (PG nr 3 w Jarosławiu), Elżbieta Skrzypek (PG w Piwodzie), Anna Czajka (PG nr 1 w Radymnie), Konrad Grabuś (PG nr 4 w Jarosławiu).
    W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I nagrodę zdobyła Martyna Krajowska (ZSDGiL). II nagroda (równorzędnie) - Katarzyna Gawrońska (ZSTiO w Jarosławiu), Jakub Sirko (ZSO im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu) i Michał Superson (I LO w Jarosławiu). III nagroda (równorzędnie) - Greta Kasiak (I LO w Jarosławiu), Dominika Kamińska (ZSBiO w Jarosławiu), Kamila Lech (ZSTiL w Jarosławiu), Kamil Tarnawski (ZSTiO w Jarosławiu). Wyróżnienia: Jolanta Płocica, Estera Głowacz, Aldona Mikoś i Aleksandra Matusz.
    Po uroczystości wręczenia nagród wystąpiła Laura Łącz, w poezji i piosence.
   
   
Komentarze