Palmy i stroiki

Palmy i stroiki
Jest to konkurs, który do tej pory odbywał się w Zespole Szkół Ogrodniczych w Pawłosiowie, ale od września szkoła ta weszła w struktury Centrum Kształcenia Ustawicznego (obecnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i tu w tym roku został przeprowadzony. Przebiegał jak zawsze pod patronatem Starosty Jarosławskiego.
Na konkurs wpłynęło 57 palm i 192 stroiki z 33 szkół (nie tylko z powiatu jarosławskiego, ale także z ościennych). Ich oceny dokonała komisja w składzie: Zofia Karwańska (etatowy członek Zarządu Powiatu), Adam Pióro (naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie), Dorota Kaleta (dyrektor CKZiU), Janina Kozorowska (koordynator konkursu) i Aleksandra Michalska (koordynator konkursu). Podczas oceny pod uwagę brana była zgodność z tradycją, estetyka, oryginalność wykonania i pracochłonność.
    Wręczenia nagród dokonał starosta jarosławski Jerzy Batycki, podczas uroczystości, która odbyła się tuż przed Niedzielą Palmową.
    W kategorii "palma wielkanocna" I miejsce zdobyli uczniowie klasy VI z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Jagielle. II miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół w Łowcach, a miejsce III zdobył Mateusz Grenda z ZSChiO w Jarosławiu.
    Kategoria "stroik wielkanocny": I miejsce - uczniowie Filialnej Szkoły Podstawowej w Kidałowicach, II miejsce - Wiktor Maśkiewicz (SP nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu), III miejsce -Adrian Horbowy (ZS w Rokietnicy).
    Finał konkursu wzbogacony został wystawą i kiermaszem kompozycji przygotowanych przez uczniów CKZiU, degustacją wypieków świątecznych, warsztatami z kosmetyki naturalnej i wizażu, fotografii oraz grafiki komputerowej.
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane