Wiosna w sercu

Międzynarodowy Dzień Poezji uczczony został w Jarosławiu konkursem recytatorskim "Wiosna w sercu, wiosna wkoło", zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Przemyślu Filia w Jarosławiu i Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Była to już szósta jego edycja, a przebiegał pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.
Do rywalizacji przystąpiło 28 uczniów ze szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych. Oceniało ich jury w składzie: Małgorzata Herda (kierownik PBW w Przemyślu Filia w Jarosławiu), Janina Suchożak (instruktor MOK w Jarosławiu) i Anna Weselak (nauczyciel bibliotekarz PBW).
    W kategorii klasy I-III miejsce I zajął Jakub Borys (SP nr 5), II miejsce - Dorota Perczyńska (SP nr 5) i Hubert Szumigraj (SP nr 6), III miejsce - Milena Czereba (SP nr 9) i Karolina Styrna (SP w Pawłosiowie). Wyróżnienia: Paulina Cena (SP nr 4), Dżesika Śliwińska (SP nr 6), Laura Malec (SP nr 6), Kacper Mucha (SP nr 7).
    W kategorii klasy IV-VI miejsce I zdobył Miłosz Stec (SP nr 5), II miejsce - Gabriela Szydłowska (SP nr 6) i Maria Tomaszewska (SP w Pawłosiowie), III miejsce - Wojciech Kusy (SP nr 9) i Sebastian Szynal (SP nr 9). Wyróżnienia: Amelia Białowąs (SP nr 7), Wiktor Ciurko (SP nr 11).
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane