Stanęli na podium

Stanęli na podium
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Gacoki" zdobył nagrodę w IV Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni Tańca Ludowego "GARNIEC 2013", który odbył się 22 marca br. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.
Zespół uplasował się na drugim miejscu po tym, jak wykonał wiązankę tańców przeworskich. To duży sukces, zwłaszcza, że do rywalizacji stanęły również 24 inne zespoły.
    Grupa w obecnym składzie tanecznym zawiązała się na przełomie 2008/2009 r. Między innymi zdobyła już II miejsce na III Regionalnym Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego "GACOK" w 2009 r., wyróżnienie na I Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego "GARNIEC" w Łańcucie w 2010 r., oraz drugie nagrody w IV, V i VI RPZTL "Gacok" w 2010, 2011 i 2012 roku.
    Zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gaci. Choreografem, instruktorem i kierownikiem zespołu jest Lucyna Skawina. Żywą muzykę do tańca do tańca przygrywa Kapela Ludowa "Gacoki", która swoją działalność artystyczną przez 40 lat prowadzi także przy GOK w Gaci, a kierownikiem jest Ryszard Hanejko.
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane