Sacrum w literaturze i sztuce

W Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbyło się niedawno podsumowanie kolejnej edycji, XIV już, wojewódzkiego konkursu "Sacrum w literaturze i sztuce", którego to Gimnazjum jest organizatorem, a współorganizatorem Centrum Kulturalne w Przemyślu.
Patronat honorowy pełnili nad nim: ks. biskup Adam Szal, marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz, podkarpacki kurator oświaty Jacek Wojtas oraz burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski.
    Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: recytatorskiej, poezji śpiewanej i plastycznej. Konkurs recytatorski był dwuetapowy. Wzięło w nim udział 69 uczniów. Etapy rejonowe odbywały się w czterech ośrodkach (Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno i Jarosław). Do finału zakwalifikowało się 25 recytatorów. Odbył się w Jarosławiu. I miejsce zdobyła Justyna Rokosz (PG nr 2 w Lubaczowie), II miejsce zajął Adrian Kruba (PG nr 3 w Jarosławiu), a na III uplasowała się Paulina Kędrek (PG nr 1 we Frysztaku). Jury przyznało też kilka wyróżnień, m.in. Julii Kaliciak z Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, Milenie Stec z PG nr 1 w Jarosławiu oraz Arturowi Zajchowskiemu z PG w Rokietnicy.
    Konkurs poezji śpiewanej także był dwuetapowy. Do finału zakwalifikowało się 15 wykonawców (z 39). I miejsce zdobyła Izabela Głąb (ZS w Gaci), II miejsce (równorzędne), Urszula Sowa (ZS w Nowosielcach) i Aleksandra Tocka (Jasielski Dom Kultury). III miejsca komisja nie przyznała. Wśród wyróżnionych znalazła się Ania Socha z Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu
    Uczestników tych dwóch kategorii oceniała komisja w składzie Barbara Płocica, Aga Viburno, Małgorzata Hołowińska i ks. Tadeusz Bratkowski.
    W kategorii plastycznej na konkurs wpłynęło 134 prac. Oceniało je jury w składzie Agata Niemkiewicz, Halina Paszkowska i Damian Waliczek. I miejsce (równorzędne) zdobyli: Grzegorz Duszkiewicz (PG nr 3 w Mielcu) i Klaudia Magda (PG nr 1 w Jarosławiu). II miejsce (równorzędne) - Krystian Sobala (ZS w Gniewczynie Łańcuckiej) i Mirella Partyka (ZS w Dębowie). Miejsca III nie było. Wyróżnienia otrzymali m.in. Aleksandra Blok (ZS w Cieszacinie Wielkim), Ewa Benedyk (ZS w Gniewczynie Łańcuckiej), Karolina Mazur (PG nr 1 w Jarosławiu), Iwona Grąz (PG w Makowisku) i Wiktoria Biały (PG nr 1 w Jarosławiu).
    Ogółem w konkursie wzięło udział 230 uczniów z 52 gimnazjów i 5 domów kultury. W pracę z uczniami zaangażowało się 82 nauczycieli. Podczas finału wystąpił młodzieżowy zespół "Szaleni Miłością Stwórcy".
   
Komentarze
Popularne
Komentowane