Rylcem malowane

Autor: (wu zet) 26.04.2013 Nr: 17/2013 5
Rylcem malowane
W jarosławskiej Galerii "Rynek 6" Miejskiego Ośrodka Kultury czynna jest wystawa zatytułowana "Jerzy Jankowski i uczniowie", prezentująca prace graficzne dzieci należących do Kółka Plastycznego działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobkowicach oraz jego opiekuna, a zarazem dyrektora tej szkoły.
Wspomniane Kółko Plastyczne założył Jerzy Jankowski w 1986 roku, w momencie, gdy zaczął tam uczyć plastyki. Jego wychowankowie od samego początku święcą tryumfy na różnego rodzaju przeglądach, konkursach, wystawach i prezentacjach w kraju, Europie i na świecie. Uczestniczyli w przeszło stu międzynarodowych imprezach plastycznych na całym świecie, zdarzało się, że jako jedyni reprezentanci Polski.
    Ostatnim sukcesem Kółka jest I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Grafiki Dzieci i Młodzieży, którą zdobył Maciek Kos oraz II nagroda w tym samym konkursie, którą otrzymał Arek Lonc.
    Nazajutrz po wernisażu w Galerii "Rynek 6" kilku uczniów wraz z J. Jankowskim pojechało do Lubeni, na otwarcie wystawy Street Art. A tuż przed wystawą w Jarosławiu wrócili z Nowego Sącza. W perspektywie mają wystawę w Wałbrzychu oraz udział w projekcie "Karpaty", realizowanym wspólnie także na Ukrainie, Słowacji, Węgrzech i w Rumunii.
    Jerzy Jankowski ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMSC w Lublinie. A Kółko Plastyczne, które prowadzi to skarb dla Dobkowic i gminy Chłopice, bo dzięki niemu słychać o tej szkole daleko w Polsce i na świecie. Na wernisażu zwróciła na to uwagę uczestnicząca w nim Dorota Kostka, metodyk z zakresu plastyki.
    Komisarzem wystawy (czynnej do końca kwietnia) jest Marzena Stęc.
   
   
Komentarze
mieszkanka 10.07.2013, 22:08 z IP: 2.99.116.52
Bardzo dobre pytanie .Nalezalo by to skierowac do naszego obecnego Wojta!!!To samo dzialo sie w Urzedzie Gminy gdzie Wojt nakazywal osobom pracujacym w gminie zlozyc wnioski do dobrowolnego zwolnienia sie!! I tu pytanie dlaczego Panie Wojcie?czyzby znowu Pan chcial obsadzic stanowiska swoimi bliskimi jak i rowniez znajomymi tak jak pracujaca tam J.P. ktora pracuje tam dzieki znajomosci jej Wujka z naszym Wojtem???Wstyd Panie Wojcie.!!!Zloz wypoeiedzenie to lepiej zrobisz
pytający(a) 10.07.2013, 20:52 z IP: 31.128.8.248
Kółko Plastyczne, które prowadzi to skarb dla Dobkowic i gminy Chłopice, bo dzięki niemu słychać o tej szkole daleko w Polsce i na świecie. Na wernisażu zwróciła na to uwagę uczestnicząca w nim Dorota Kostka, metodyk z zakresu plastyki. PYTANIE dlaczego tak niedawno chciano Pana Jankowskiego zwolnić z pełnienia funkcji dyrektora - komu na tym zależało
Popularne
Komentowane