Jeszcze tylko matura

Autor: (wu zet) 02.05.2013 Nr: 18/2013 1
Jeszcze tylko matura
Rozdanie świadectw ukończenia szkoły w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu wiąże się z otwarciem wystawy prac dyplomowych. Jest to specyficzna tradycja "Plastyka", bo i szkoła jest specyficzna.
Do dyplomów w tym roku szkolnym przystąpiło 47 absolwentów, w specjalnościach techniki graficzne i wyroby unikatowe. Ich prace są naprawdę na wysokim poziomie. Młodzież oprócz głównego tematu w ramach prezentacji pokazywała też rzeźbę, rysunek, malarstwo, fotografię i film animowany.
    Kilkoro uczniów za swoje prace dyplomowe otrzymało wyróżnienie. W klasie IVa byli to: Gabriela Goryczko, Gabriela Weselak, Natalia Telesz i Kamila Ulicka. W klasie IVb - Gabriela Krysa, Ilona Owczarek i Paulina Wojnar, a w klasie VI Małgorzata Działa i Katarzyna Cebula.
    Wyróżnione prace prezentowane będą w galerii Milenium Hall w Rzeszowie, razem z innymi wyróżnionymi ze szkół artystycznych Polski południowo-wschodniej oraz pracami pedagogów z tych szkół.
    Uroczystość rozdania dyplomów poprzedził monodram Katarzyny Cebuli pt. "Świnia", z wykorzystaniem tekstów m.in. Henryka Cebuli, w reżyserii Pawła Sroki.
   
   
   
Komentarze
olo 03.05.2013, 19:29 z IP: 176.110.149.102
przed...laty ukończyłem PLSP ...ALE nazwa :Zespół Szkół Plastycznych - brrrrr...
Popularne
Komentowane