Majówka z Familią u Gołębiów

Autor: BK 17.05.2013 Nr: 20/2013
Majówka z Familią u Gołębiów
W niedzielę, 12 maja, odbyła się tradycyjna już "Majówka z Familią". Podobnie jak w latach ubiegłych impreza była prawdziwą gratką dla miłośników ludowych tradycji.
Tegoroczna edycja imprezy, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Ludowych "Familia" z Rudołowic oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu, odbyła się na placu obok Wiejskiego Domu Ludowego w Rudołowicach.
    Podczas festynu swoją twórczość zaprezentowały ludowe zespoły śpiewacze i taneczne. Wśród nich byli: Zespół "Pawłosiowianie" z Pawłosiowa, Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego "Pawłosiów" również z Pawłosiowa, Zespół Pieśni Biesiadnej "Wierzbianie" z Wierzbnej, Zespół Piosenki i Ruchu "Biedronki" z Rudołowic.
    Oczywiście podczas majówki nie mogło zabraknąć występów rodziny Gołębiów. Swoje umiejętności zaprezentowali młodsi i starsi członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Familia".
    "Majówka z Familią" od kilku lat jest stałym elementem kulturalnego kalendarza Gminy Roźwienica. W ubiegłym roku Zespół "Familia" obchodził okrągłą 30 rocznicę swojego istnienia, a jego założyciele państwo Helena i Wiktor Gołębiowie świętowali 60. rocznicę ślubu.
    Poza licznie zgromadzoną publicznością w majówce uczestniczyli zaproszeni goście m.in.: poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, starosta jarosławski Jerzy Batycki oraz wójt Gminy Roźwienica Tomasz Kotliński.
    Starosta oraz Wójt objęli również imprezę honorowym patronatem. Patronat medialny sprawowała Gazeta Jarosławska. W organizacji imprezy pomagali: Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Rudołowicach, a także Stowarzyszenie Miłośników Tradycji i Historii Rudołowic.
   
Komentarze