Magiczny świat Momo

Magiczny świat Momo
W środę, 8 maja, w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się finał konkursu pt. "Magiczny świat Momo", zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Przemyślu Filia w Jarosławiu, w ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem: "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych".
Młodzież zmierzyła się z powieścią niemieckiego pisarza Michaela Endego "Momo, czyli osobliwa historia o złodziejach czasu i dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas". Gimnazjaliści rywalizowali w trzech kategoriach: czytelniczej (na znajomość książki i jej autora), plastycznej (na projekt okładki do książki) i na inscenizację.
    Uczestników oceniała komisja w składzie: Małgorzata Herda (kierownik jarosławskiej filii PBW), Tomasz Wywrót (dyrektor CkiP), Anna Weselak (nauczyciel bibliotekarz) i
   Mariusz Bąk (nauczyciel bibliotekarz).
    W części czytelniczej konkursu zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 3 Jarosławiu w składzie: Klaudia Pękala, Katarzyna Składnik, Magdalena Niemiec, Klaudia Gutkowska i Jakub Mazur.
    Najciekawszą inscenizację przygotowali uczniowie reprezentujący Gimnazjum Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu: Sebastian Nykiel, Emilia Gryziecka, Przemysław Fus, Wiktoria Matusz, Klaudia Bochniak, Sylwia Grzelakowska i Jakub Zarzecki.
    W części plastycznej I miejsce zdobyła Wiktoria Matusz (ZSP), II miejsce - Kinga Wygnaniec (PG nr 1), III miejsce - Agata Chmura (PG nr 3).
    Nagrodę główną - statuetkę ufundowaną przez Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu - zdobyło Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu, które uzyskało największą ilość punktów we wszystkich kategoriach. Pozostałe nagrody ufundował Burmistrz Miasta Jarosławia.
Komentarze
Popularne