Jarosławski Kacperek

Jarosławski Kacperek
We wtorek i środę, 14 i 15 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbywał się XXI Przegląd Szkolnych Form Teatralnych "Jarosławski Kacperek 2013". Uczestniczyło w nim 15 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych, gimnazjów i ośrodków kultury z Podkarpacia.
Wykonawców oceniało jury w składzie: Ewa Lis (Biblioteka Publiczna w Przemyślu), Barbara Płocica (Centrum Kulturalne w Przemyślu), Krystyna Czura (Miejski Dom Kultury w Lubaczowie) i Paweł Sroka (Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu).
    Nagrodę specjalną "Jarosławskiego Kacperka 2013" otrzymał Szkolny Teatr Lalki i Aktora z Zespołu Szkół w Turzym Polu. "Złote Trzewiki Szczęścia" zdobyła Dziecięca Grupa Teatralna "Pacynka" z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem, "Srebrne Trzewiki Szczęścia" otrzymał Teatr Dziecięcy "Rudy kot" z Ośrodka Działań Teatralnych Rzeszów, a "Brązowe Trzewiki Szczęścia" trafiły do Szkolnej Grupy Teatralnej z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. Nagrody zespołowe przyznane zostały także: teatrzykowi "Wiercidryle" z MOK w Jarosławiu, teatrzykowi "Kaktusik" z ZS w Pawłosiowie, zespołowi "Jedenastka" z SP nr 11 w Jarosławiu i teatrzykowi "Klaps" z SP w Czelatycach,
    Ponadto jury przyznało kilka nagród indywidualnych za efektowne role. Otrzymali je: Michał Dubiel (ZS w Pawłosiowie), Natalia Cużytek (MOK w Jarosławiu), Kacper Moszumański (SP w Radymnie), Aleksandra Matwijczak (SP w Radymnie), Aleksandra Warzocha (SP w Czelatycach), Justyna Lamber (SP w Czelatycach) oraz Iza Kunysz (GOK w Krasnem).
    Nagrody ufundował MOK w Jarosławiu. Przegląd prowadziła Zofia Kolasa.
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane