Nasi z nagrodami

Nasi z nagrodami
19 maja w Nienadowej w gm. Dubiecko odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w którym udział wzięło z ogromnym powodzeniem wielu artystów z naszych powiatów.
W kat. kapele ludowe I nagrodę oraz nominację na OFKiŚL w Kazimierzu nad Wisłą otrzymała Kapela Ludowa "Gacoki" z Gaci. II nagrodę przyznano Kapeli Ludowej z Gniewczyny.
    W kat. "Duży-Mały" I nagrodę wraz z nominacją na OFKiŚL w Kazimierzu nad Wisłą otrzymała Izabela Głąb z mistrzem Lucyną Skawiną z Gaci.
    W kat. Soliści-Śpiewacy III nagrodę zdobył Tadeusz Rzeźnik z Majdanu Sieniawskiego, a wyróżnienia otrzymały Janina Horodecka z Grzęski i Zofia Sokół z Gniewczyny.
    W kat. Zespołów Śpiewaczych I nagrodę wraz z nominacją na OFKiŚL w Kazimierzu nad Wisłą otrzymał Zespół Śpiewaczy z Wiązownicy, II nagrodę Zespół Śpiewaczy "Majdaniacy" z Majdanu Sieniawskiego, a III nagrodę otrzymały równorzędnie Ludowy Zespół Śpiewaczy "Dolanie" z Gniewczyny Trynieckiej i Zespół Śpiewaczy z Maćkówki. Wyróżnienia w tej kat. powędrowały do Zespołu Śpiewaczego "Pawłosiowianie" z Pawłosiowa i Zespołu Śpiewaczego z Rożniatowa.
    W kat. soliści-instrumentaliści wyróżnienie otrzymała Anna Plasło, skrzypaczka z Jarosławia.
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane