Bluesowe Dni Przeworska

Bluesowe Dni Przeworska
Kolorowy korowód dzieci z przeworskich szkół i przedszkoli przybyłych pod ratusz i hejnał z wieży ratuszowej obwieściły jak co roku początek najważniejszych w roku dni dla miasta - Dni Przeworska. W tym roku zbiegły się jednak z imprezą Przeworsk Blues Festiwal. I tak bluesowe koncerty uzupełniły program święta miasta.
Korowód dzieci w barwnych strojach przeszedł pod ratusz, by tu hejnałem z wieży ogłosić, że nadszedł czas świętowania. W tym miejscu najlepszym młodym wierszokletom burmistrz Maria Dubrawska-Lichtarska wręczyła nagrody za udział w konkursie "Przeworskie wierszowanie". Wśród przedszkolaków nagrodę otrzymała Julia Buchman, a wyróżnienia Nela Nadłonek i Alicja Wąs. W kategorii uczniów szkół podstawowych nagrodę otrzymał Andrzej Januszek, a wyróżnienia: Karolina Uberman, Paula Grygar i Nikola Dzimira. W kategorii młodzież gimnazjalna nagrodę otrzymała Aleksandra Zabłocka, a wyróżnienia Jakub Gujda i Wojciech Janusz. W piątkowy wieczór na terenie Pastewnika wystąpił "Outsider Blues" i goście.
    W sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę "Memento vivere - pamiętaj, że będziesz żył. Wpisany w pamięć przeworszczan", poświęconą ks. Antoniemu Wawrzyszko. Natomiast podczas finisażu prac przeworskich artystów można było wesprzeć akcję wspierającą leczenie Kacperka z Gorliczyny. Prace można nabyć jeszcze przez cały bieżący tydzień. Tego dnia na Pastewniku w ramach Przeworsk Blues Festiwal wystąpili: Sexy Mama, Wiesław "WES" Gałczyński, Elvis PL oraz gwiazdy wieczoru: Harpcore i The Cell.
    W niedzielę o świcie tradycyjnie już odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska, po południu zaś wręczono Nagrody Miasta Przeworska "Ratusz 2013". "Za zasługi dla miasta Przeworska" statuetkę otrzymało Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Przeworsku. Medale za zasługi otrzymali: Wacław Krzan, Waldemar Majba, Łukasz Mróz, Marta Piróg i Adam Thomas. Statuetkę wyróżniającego się nauczyciela otrzymał Dariusz Walas, a wyróżniającego się ucznia Wojciech Gorzkiewicz. Sylwetki nagrodzonych zaprezentujemy w kolejnym numerze GJ. Najlepszymi zaś wędkarzami okazali się: Mateusz Kaszuba z Kańczugi, Mieczysław Urban oraz Rafał Czepiel z Przeworska.
    Po południu zagrali Leliwa Jazz Band, Helou i gwiazda wieczoru Wanda i Banda.
    Organizatorami Dni Przeworska i Przeworsk Blues Festiwal byli: Burmistrz Miasta Przeworska, Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie "Antiquo".
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane