Zawody strażaków

Autor: ts 14.06.2013 Nr: 24/2013
W Sieniawie odbyły się miejsko - gminne zawody sportowo - pożarnicze dla jednostek OSP. Na starcie stanęło 10 drużyn, które rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym.
Tegorocznej edycji zawodów towarzyszyła piękna, chwilami upalna pogoda, jednak rywalizującym strażakom, przyzwyczajonym do ekstremalnych warunków, najwyraźniej taka aura nie przeszkadzała. Nie zawiedli także mieszkańcy, którzy szczelnie wypełnili trybuny miejscowego stadionu. Nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych władz samorządowych z burmistrzem Adamem Wosiem na czele. Same zawody miały niezwykle emocjonujący przebieg. W pierwszej, niezwykle widowiskowej konkurencji - sztafecie triumfowała drużyna z Czerwonej Woli, która wyprzedzała Czerce oraz Paluchy. Z kolei w popularnej "bojówce" prawdziwy pokaz swojego kunsztu dali strażacy z Sieniawy, którzy osiągnęli rewelacyjny czas 41,83 s., jak też bezbłędnie (bez punktów karnych) wykonali ćwiczenie bojowe. Drugie miejsce przypadło Dobrej, trzecie zaś Czerwonej Woli. Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, iż zwycięzcą tegorocznej edycji zawodów została OSP Sieniawa, zaś kolejne dwa miejsca na podium przypadły ekipom z Dobrej oraz Czerwonej Woli. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały drużyny: Czerc, Wylewy, Leżachowa, Pigan, Paluch i Rudki. Poza konkursem startowali również młodzi strażacy z Leżachowa, jednak ich wyniki nie były brane pod uwagę przy ustalaniu końcowej klasyfikacji.
Po oficjalnym ogłoszeniu wyników odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom imprezy.
   
   Podobne zawody odbyły się też w Zarzeczu. Wzięły w nich udział wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Zarzecze, które wystawiły 9 drużyn w grupie A (mężczyzn), 3 drużyny w grupie C (kobiet) oraz po 7 młodzieżowych drużyn dziewcząt i chłopców. Zawody dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przeprowadzono w/g międzynarodowego regulaminu CTIF. Sędziowała komisja powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku pod dowództwem bryg. Bogdana Jarosza. Obsługę techniczną zapewnili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zarzecza. Najlepsze wyniki uzyskała Ochotnicza Straż Pożarna z Zalesia, która zwyciężyła w grupie A oraz w grupach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców. W grupie kobiet najlepsza okazała się drużyna z Zarzecza.
   
   
   
   
Komentarze