Misjonarz Afryki

Misjonarz Afryki
14 czerwca w Zespole Szkół w Kańczudze odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Z otwartymi dłońmi" poświęconej postaci misjonarza z Podkarpacia - ks. kardynała Adama Kozłowieckiego. Wystawa była prezentowana już na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, Parlamencie Europejskim w Brukseli czy Akademii Caritas-Pirckheimer-Haus w Norymberdze.
Zaproszonych gości powitała dyrektor ZS Dorota Konieczna. Wśród obecnych znaleźli się m.in. członek Zarządu Województwa Podkarpackiego i zarazem Fundator Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego "Serce bez granic" Bogdan Romaniuk, przedstawiciele samorządów i społeczność szkoły.
    Wykład na temat życia i działalności kardynała Kozłowieckiego wygłosił kustosz wystawy ks. dr Stanisław Cieślak SJ, a sekretarz Zarządu Fundacji Dariusz Bździkot przedstawił dzieło Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego "Serce bez granic" w formie prezentacji multimedialnej.
    Nie jest przypadkiem, że wystawa zagościła do miejscowej szkoły. Jak się okazuje, placówka wśród licznie podejmowanych inicjatyw, podjęła także tę, w ramach której współpracuje z Misją Betaré-Oya w Kamerunie, konkretnie bierze udział w "Adopcji serca" i pomaga jednemu z afrykańskich dzieci. Podczas wystawy można było kupić różne pamiątki pochodzące z Kamerunu.
    Zebrani mieli również okazję obejrzeć film autorstwa Julity i Rafała Wieczyńskich, poświęconego życiu i działalności misyjnej kardynała Kozłowieckiego.
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane