Dni pełne wrażeń

Dni pełne wrażeń
W weekend 29-30 czerwca Sieniawa świętowała swoje dni. Ta coroczna impreza przyciąga coraz szersze grono mieszkańców Sieniawszczyzny, a nawet osób spoza powiatu przeworskiego. Główne uroczystości odbyły się na stadionie miejskim.
Dni Sieniawy rozpoczął w środę 26 czerwca, X Festiwal Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy. W "Sokole" zaprezentowało się 16 grup wykonawców z podkarpackich ŚDS-ów.
    W sobotę, 29 czerwca odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta, a po niej na stadionie miejskim zaprezentowali się uczniowie sieniawskich szkół oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Jak co roku, niezawodne okazały się Big Baby z Leżachowa, które rozśmieszyły publiczność do łez prezentując scenę pt. "Don Bazylion, czyli dziadek dawaj spadek" w reż. Elżbiety Kozyra.
    Później scena należała do gwiazd disco polo. Wystąpiły zespoły Solaris i Roxait, porywając publiczność do wspólnej zabawy.
    Niedziela była kolejnym dniem muzycznej uczty. Najmłodszych bawił Waldemar Wywrocki, a nieco później starszą publiczność grupa "Masters". Ogromny podziw wzbudził u wszystkich występ uczestnika programu Must be the Music Pawła Janasa i jego gra na akordeonie.
   Gościnnie na scenie zaprezentował się zespół Jablonećka z Pecovskiej Novej Vsy ze Słowacji, a po nim formacja TEX.
    Tego wieczoru po raz pierwszy rozdano statuetki, które trafiły do osób wspierających rozwój i kreujących pozytywny wizerunek Sieniawszczyzny. Nagrody za całokształt działalności na rzecz gminy otrzymali: piłkarz "Sokoła" Paweł Adamczyk (zespół awansował, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Rzeszowie Monika Misiak oraz sołtys miejscowości Rudka Tadeusz Sikora. Statuetki oraz dyplomy wręczyli burmistrz Adam Woś wraz ze swoim zastępcą Januszem Świtem.
    Imprezę zakończył występ gwiazdy wieczoru - Szymona Wydry i zespołu Carpe Diem oraz pokaz sztucznych ogni.
Komentarze