Efekt warsztatów

Efekt warsztatów
Efektem IX Warsztatów Artystycznych, których tematem w tym roku był jarosławski Rynek (stąd ich hasło "Wokół Ratusza") była projekcja powstałych podczas nich etiud filmowych i prezentacja obrazów, które można oglądać w holu Centrum Kultury i Promocji (kamienica Attavantich).
Filmy zrealizowali studenci i wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Miały powstać trzy, ale powstało pięć ("Animowany Jarosław", "Jarosław jest energią", "Kalejdoskop", "Rynek" i "Kronika Plenerowa"),. Wszystkie przeszły na własność Urzędu Miasta, więc całkiem możliwe, że będzie je można gdzieś zobaczyć w ramach promocji. Ich premiera odbyła się niedawno w kinie "Ikar" MOK, w obecności twórców.
    Obrazy, które można oglądać w holu kamienicy Attavantich wyszły spod ręki absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu, który jest organizatorem tych warsztatów (przy współpracy Centrum Kultury i Promocji oraz Urzędu Miasta).
    Nad warsztatami malarskimi czuwał Henryk Cebula, nauczyciel "Plastyka" i kierownik szkolnej sekcji malarskiej, a nad filmowymi wykładowca PWSFTiT Krzysztof Rynkiewicz.
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum