Święto sztuki ludowej

Autor: BK 23.08.2013 Nr: 34/2013
Święto sztuki ludowej
Pruchnik opanowany przez twórców. Rynek szczelnie wypełniły stragany uginające się od wyrobów rękodzieła. Scena opanowana przez lokalne kabarety i zespoły prezentujące tradycyjną i folklorystyczną muzykę. Tak wyglądały XI Pruchnickie Sochaczki.
W niedzielę, 18 sierpnia na pruchnickim rynku odbył się tradycyjny XI Jarmark Sztuki Ludowej, podczas którego odbyły się pokazy i warsztaty rękodzieła, rzemiosła tradycyjnego. Można było zobaczyć pracę przedstawicieli ginących zawodów takich jak: kowalstwo, garncarstwo, wilkiniarstwo. Zainteresowani mogli zobaczyć jak kształtuje się szklane wyroby, czy jak kiedyś wypiekało się chleb.
    Poza ludowymi pokazami na zebranych czekała ogromna dawka humoru przedstawiona przez amatorskie kabarety podczas X Spotkań Kabaretów Wiejskich i z Małych Miasteczek. Na scenie wystąpiły także lokalne zespoły, a gwiazdą wieczoru był zespół Acoustic Acrobats.
   Wśród atrakcji nie zabrakło również przysmaków tradycyjnej kuchni, których wszyscy chętni mogli spróbować.
    Jak co roku Sochaczki były również okazją do wręczenia osobom zasłużonym dla Ziemi Pruchnickiej okolicznościowych "Słoneczników".
    Organizatorami imprezy byli: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej.
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane