W podzięce za zebrane plony

Autor: mk 23.08.2013 Nr: 34/2013
W podzięce za zebrane plony
W niedzielę, 18 sierpnia w Gorzycach odbyły się dożynki gminy Tryńcza. Zebrani mieszkańcy i zaproszeni goście, tego dnia dziękowali Bogu za udane tegoroczne plony.
Obchody związane z dożynkami gminnymi miały miejsce na Stadionie LKS "San" Gorzyce.
   Uroczystości związane z świętem plonów w Gorzycach rozpoczęły się dziękczynną Mszą św. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gorzycach. Nabożeństwo zostało odprawione przez księży: Mariana Jagiełłę oraz Kazimierza Stawarza.
    Następnie korowód dożynkowy przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej, udał się na Stadionie LKS "San" Gorzyce, gdzie odbyła się dalsza część dożynek. Część oficjalna rozpoczęła się uroczystym przekazaniem na ręce wójta gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha i przewodniczącego Rady Gminy Tryńcza Stanisława Koniecznego chlebów dożynkowych przez starostów niedzielnych obchodów Martę Czerwonkę i Ireneusza Srokę.
    Tego dnia nie zabrakło również licznych przemówień i podziękowań za udane plony. Wśród zebranych gości znaleźli się: poseł Mieczysław Golba, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, starosta przeworski Zbigniew Kiszka, burmistrz Przeworska Maria Dubrawska- Lichtarska, wójt gminy Grodzisko Dolne Jacek Chmura, wójt gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Jerzy Lechwacki z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, komendant Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku Ryszard Kula, kierownik Posterunku Policji w Tryńczy Grzegorz Lis, kierownik ARiMR w Przeworsku Tomasz Bury, dyrektor PUP w Przeworsku Adam Zabłocki oraz kierownik ODR w Przeworsku Teresa Hamulecka.
    Po części oficjalnej, przyszedł czas na program artystyczny. Na gorzyckiej scenie zaprezentowali się m.in.: Ludowy Zespół Śpiewaczy "Dolanie" z Gniewczyny Trynieckiej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy, solistki z Gorzyc: Kinga Ficek, Kamila Sznaj, Jolanta Janas, Zespół z Chałupek Dębniańskich, "Śpiewające Zośki" z Gniewczyny Łańcuckiej, Zespół wokalny "HIT" z Gorzyc, duet instrumentalno - wokalny H&Z z Gniewczyny, "Jagiellanie" z Jagiełły, Chłopaki ze Starej Paki z Tryńczy, Kapela "StickBrass" z Tryńczy, a także Kapela Ludowa z Gniewczyny.
    Tegoroczne dożynki gminy Tryńcza zakończyła zabawa taneczna z zespołem "THE SWEET SOUND".
   
Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum