Rywalizowali w ratownictwie medycznym

Autor: W. Żak 06.09.2013 Nr: 36/2013 1
Rywalizowali w ratownictwie medycznym
Zespoły ratunkowe Falcka z Polski i zagranicy z całej Polski przybyły w dniach 30-31 sierpnia do Przeworska, gdzie odbywały się po raz trzeci Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym o Puchar Prezesa Zarządu Falck Medycyna Sp. z o.o.
Przeworsk był gospodarzem mistrzostw dzięki ubiegłorocznej wygranej ekipy przeworskiego Falcka - ratowników medycznych Agnieszki Żyradzkiej i Łukasza Gocek. Tegoroczne mistrzostwa były wyjątkowe, ponieważ zostały umiędzynarodowione: przybyły tu m.in. ekipy z Dani i Słowacji, otwarte zostały również dla publicznych jednostek stacji pogotowia.
    Impreza została otwarta w piątek, 30 sierpnia na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Gościli tu: dyrektor Falcka Alfred Rymarowicz, prezes Zarządu Falck Katarzyna Czajka, kierownik stacji pogotowia w Przeworsku Andrzej Kwiatkowski, uczestnicy zawodów, przedstawiciele samorządów i inni zaproszeni goście.
    Od piątkowego popołudnia przez dobę uczestnicy zmierzyli się z dwunastoma konkurencjami medycznymi oraz dwiema konkurencjami technicznymi - odbywającymi się w dzień i w nocy. W każdym ambulansie dwuosobowa załoga tak jak na prawdziwym dyżurze napotkała na swojej drodze wszelakie przypadki - od zdarzeń masowych, mnogich po typowe wyjazdy internistyczne i pediatryczne. Konkurencje odbywały się w Przeworsku oraz w gminach Gać, Kańczuga, Przeworsk i Jawornik Polski. Wśród nich zadania na stacji kolejowej na ul. Lubomirskich, w bazylice, na stadionie w Gaci, nad zalewem w Łopuszce Małej czy na Rynku w Kańczudze. Ratownicy medyczni sprawdzili po raz kolejny swoją wiedzę, umiejętności, wytrzymałość fizyczną i odporność psychiczną.
    Najlepszy okazał się zespół z Meditransu z Siedlec w składzie Daniel Kania i Marek Majewski, II m-ce zdobyła stacja MSW Olsztyn w składzie Aleksandra Włodawska-Oszako i Ewelina Madej, III m-ce zespół Falck z Węgorzewa w składzie Adam Kamiński i Robert Wysocki.
    Przypomnijmy, że placówka Falck w Przeworsku funkcjonuje od dwóch lat. Jest jedną z najlepiej wyposażonych stacji pogotowia w województwie podkarpackim. Nowoczesne ambulanse, sprzęt najwyższej klasy oraz wysoko wykwalifikowana kadra medyczna pozwalają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu w najwyższym standardzie.
   
   
Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum