20 lat minęło

20 lat minęło
Kapela Ludowa z Gniewczyny już od 20 lat gra, śpiewa i z wielkim zapałem i zaangażowaniem podtrzymuje kulturowe i folklorystyczne tradycje naszego regionu. 8 września w Wiejskim Domu Kultury w Gniewczynie Łańcuckiej członkowie zespołu w towarzystwie swych gości i przyjaciół świętowali jubileusz wspólną biesiadą.
Radosną, jubileuszową uroczystość otworzył i powitał gości Henryk Chruściel, założyciel Kapeli i dyrektor Trynieckiego Centrum Kultury, natomiast historię kapeli przypomniała solistka Zofia Sokół.
    Później już tylko w atmosferze serdeczności przekazywano gratulacje jubilatom. Wójt Ryszard Jędruch, który wręczył okolicznościowe podziękowania członkom kapeli podkreślił, że w przeciągu swojej działalności kapela nieustannie dbała o zachowanie lokalnej tradycji oraz folkloru i przekazywanie tej tradycji młodszym pokoleniom.
   - To zaszczyt, że jesteście tyle lat z nami i rozsławiacie gminę - cieszył się R. Jędruch. - Jesteście ambasadorami kultury, których należy brać za wzór. Nie można zatracić rodzimego dorobku i dziedzictwa.
    Pozostali goście, którzy pospieszyli z życzeniami, m.in. starosta Zbigniew Kiszka i poseł Mieczysław Golba także nie szczędzili słów o klasie kapeli i jej wkładzie w pielęgnowanie kultury.
    Koncert jubileuszowy wypadł okazale - Kapela Ludowa zagrała polki, oberki, sztajerki, walczyki i inne, grywane przez 20 lat. Bogaty w tradycje, autentyczny i żywy repertuar stanowi o licznych sukcesach i sympatii jaką wzbudzają artyści, gdziekolwiek się pojawią i koncertują.
   Gościnnie zagrali "Dolanie", "Grodziszczoki" z Grodziska Dolnego, "Śpiewające Zośki" i "Jagiellanie".
    Na uroczystości nie zabrakło okolicznościowego toastu z tradycyjnym "Sto lat" dla jubilatów oraz tortu z okazji 20-lecia zespołu, który dla jubilatów upiekły "Zośki".
Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum