Los Blancos jedzie do Brukseli

Autor: tos 13.09.2013 Nr: 37/2013
Drużyna Los Blancos zwyciężyła w II edycji Turnieju Dzikich Drużyn z Podkarpacia organizowanym przez Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Porębę. Zwycięzcy ze Stalowej Woli zdobyli nagrodę główną turnieju jaką był wyjazd do Brukseli.
W Wielkim Finale rozgrywanym 7 września na Orliku przy ul. Batalionów Chłopskich w Rzeszowie wystartowało 12 drużyn wyłonionych podczas eliminacji w największych miastach województwa. Koordynatorem eliminacji w Jarosławiu był Piotr Kozak, przewodniczący Forum Młodych PiS w Jarosławiu. Wzięło w nim udział 14 drużyn. 19 i 23 sierpnia o wyjście z grupy walczyły drużyny na orliku SP nr 10 w Jarosławiu, po czym w niedzielę tj. 25.08.2013r., impreza przeniosła się do Pruchnika gdzie odbyły się finały eliminacji do Rzeszowa. W stolicy województwa najbardziej zacięta rywalizacja towarzyszyła drużynom z Sanoka i Stalowej Woli, które wystąpiły w finale. Lepsi w tym starciu okazali się jednak zawodnicy Los Blancos ze Stalowej Woli, którzy pod koniec meczu zdobyli zwycięską bramkę. Zespół z Przeworska (Wicher Gniewczyna) uplasował się na 8 miejscu, natomiast z Jarosławia - Apis zajął dwunaste miejsce. Turniej organizowany był przez Europosła Tomasza Porębe i FM PiS Podkarpacie, a prowadzony przez Macieja Kamińskiego Przewodniczącego FM PiS Okręgu 22 i Przewodniczącego PiS Przemyśl. Natomiast przedstawicielami ze strony sponsorów turnieju z Jarosławia byli: Marcin Zaborniak, Andrzej Ćwierz członkowie Zarządu Miejskiego PiS w Jarosławiu Piotr Kuchta Radny Miasta Jarosławia. Z kolei delegatem z Przeworska był Radny Powiatowy Daniel Krawiec
   W całej II edycji Turnieju Dzikich Drużyn z Podkarpacia wystartowało łącznie 152 zespoły w których zagrało ponad 1500 zawodników. Eliminacje były rozgrywane w Brzozowie, Dębicy, Jarosławiu, Krośnie, Mielcu, Przemyślu, Przeworsku, Rzeszowie, Sanoku, Stalowej Woli i Tarnobrzegu.