Początek sezonu aikido

Autor: Tos 11.10.2013 Nr: 41/2013 2
Początek sezonu aikido
Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęły się treningi w klubach Combat Aikido. Początek sezonu to także, wzorem lat ubiegłych seminarium Federacyjne w Żywcu oraz Mistrzostwa Polski Combat Aikido.
Pierwsza z imprez to organizowane przez Pawła Handzlika, prezesa Polskiej Federacji Sztuk i Sportów Walki szkolenia pod okiem mistrzów sztuk walki z Polski i zagranicy. Zajęcia na spotkaniu prowadzili m.in. Helmut Weigelt 8 dan z Niemiec reprezentujący style Ju-Jitsu i Aiki-Jutsu, Johan Petterssen 8 dan - Ju-Jitsu ze Szwecji. Treningi Aikido poprowadził zaś Wiesław Pikor 6 dan szef Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido z Jarosławia. Była to też okazja do zdobycia czarnego pasa oraz wyższych stopni zaawansowania. Swój pierwszy egzamin mistrzowski zdał Piotr Kwasiżur - instruktor z klubu Combat Aikido w Przemyślu. Na stopnie 4 dan przed międzynarodową komisją zdawali również Rafał Habil i Tadeusz Rybka. 5 października odbyły się natomiast wspomniane Mistrzostwa Polski. W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 60 zawodników z klubów Combat Aikido i Ju-Jitsu. Złote medale zdobyli: Dominik Flak, Mateusz Korecki, Alessio Del Frate - z Jarosławia oraz Ewa Nowak, Oliwia Zubrzycka z Radymna. W przygotowaniach sportowców kluby z Jarosławia i Radymna wspomogli władze Jarosławia. Burmistrz Andrzej Wyczawski i jego zastępca Bogdan Wołoszyn, Marka Piotrowskiego z Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej oraz burmistrz miasta Radymna Wiesław Pirożek.
   
   
   
   
   
   
Komentarze
16.10.2013, 22:14 z IP: 178.56.103.177
Co to za przebierańcy na tej fotce? Takie zabawy w wojowników to były modne 30 lat temu, ale jak widać w opóźnionym Jarosławiu, gdzie wrony zawracają,czas się zatrzymal :):)
Popularne
Komentowane