Zmagania biegaczy

Autor: tos 11.10.2013 Nr: 41/2013
Zmagania biegaczy
Pruchnik i Helusz w ostatni weekend wrześniowy były areną zmagań biegaczy na orientację o tytuły najlepszych w Polsce.

   Do centrum zawodów zlokalizowanego w Ośrodku Rodziny Kolpinga na Heluszu zjechały wszystkie kluby orientalistów z całej Polski. W 3 dni rozegrano 3 biegi. Zawody otworzył prezes Polskiego Związku Orientacji Sportowej Jerzy Antonowicz, wciągnięto flagę na maszt, a po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Zawodnicy wyposażeni w lampy ?czołówki? udali się na miejsce startu. Po pokonaniu tras meldowali się na mecie zlokalizowanej w ośrodku Kolpinga.
   
   W sobotę odbył się bieg sztafet sprinterskich. Terenem zmagań był Pruchnik. W pięknej scenerii zabytkowego ryneczku i przy oszałamiającym dopingu Mistrzem Polski zastała sztafeta: UNTS Warszawa, a wśród juniorów: UKS Azymut 45 Gdynia. Puchary dla zwycięskich drużyn ufundował burmistrz Pruchnika. W ostatni dzień mistrzów wyłoniono podczas biegu klasycznego. Trasy prowadziły po malowniczym terenie Pogórza Przemyskiego.
   
   Startujący w tych zawodach przedstawiciele podkarpacia zajęli wysokie 5 miejsca, wśród seniorów Piotr Kruk i wśród juniorów Patryk Marszałek. Również w czasie mistrzostw był rozgrywany Puchar Weteranów (mający rangę Mistrzostw Polski), gdzie startowali zawodnicy od 35 do 70 lat. W tych zmaganiach jedyny reprezentant podkarpacia Wiesław Feduś startujący w kategorii 60-latków zajął wysokie 3 miejsce. Organizatorami imprezy byli: Podkarpacki Okręgowy Związek Orientacji Sportowej i Uczniowski Klub Sportowy ?Azymut? z Dębowa. Mistrzostwa dofinansowane były z środków Województwa Podkarpackiego.
   
Komentarze
Popularne
Komentowane