Mówią za nich fotografie

Mówią za nich fotografie
Nagrody w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Stad pochodzę, o tym mówię..." zostały przyznane. Siedemdziesiąt różnych fotografii i tyle samo spojrzeń na otaczającą rzeczywistość. Wydawać by się mogło, że taka liczba to niewiele, ale komisja która pracowała 7 października i tak miała niemały orzech do zgryzienia.
Na konkurs wpłynęło 40 fotografii w kategorii pierwszej do 19 lat oraz 39 fotografii w kategorii II powyżej 19 lat. Do oceny zostały dopuszczone wszystkie.
    W kategorii do 19 lat: złoty medal Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców w Warszawie i nagrodę Burmistrza Miasta Przeworska otrzymał Artur Wołowiec z Przeworska za zestaw prac pt. "Z pamięci" i "Szabla od kapitana", srebrny medal Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców w Warszawie i nagrodę Dyrektora WDK w Rzeszowie otrzymał Filip Thomas z Przeworska za fot. "Najstarsza kamienica", brązowy medal Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców w Warszawie i albumy promujące fotografię otrzymała Agata Sykała z Przeworska za fot. "Wśród pszenicy". Wyróżnienia jury otrzymali: Wiktoria Krzan z Przeworska za fot. 2 pt. "Punkt widzenia" oraz Artur Wołowiec z Przeworska za fot. 3 pt. "Święcone".
    W kategorii powyżej 19 lat: złoty medal Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców w Warszawie i nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymał Adam Falkowski z Bielska Podlaskiego za cykl zdjęć: "Co ma koń do wiatraka", "Co ma krowa do wiatraka" i "A jednak czegoś żal",
   srebrny medal Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców w Warszawie i nagrodę Starosty Powiatu Przeworskiego otrzymała Katarzyna Rydzik z Przeworska za cykl "Bieszczadzkie świtanie 1, 2, 3",
   brązowy medal Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców w Warszawie i nagrodę Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymała Agnieszka Bernacka z Przeworska. Wyróżnienia jury otrzymali: Agnieszka Bernacka z Przeworska za fot. "Kosiarz" i Jakub Mazurek z Przeworska za cykl "Bieszczadzkie szlaki zimą".
    Nagrodę Zarządu Głównego PTTK otrzymała Marta Stoga z Tarnowa za fotografie 3/5, 4/5, 5/5 z cyklu "Jak zostać ratownikiem". Nagrody Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK w Łodzi otrzymali: Agnieszka Bernacka z Przeworska za fot. 2 pt. "Brak", Katarzyna Rydzik z Przeworska za fot. "Bieszczadzkie poranki II" i Józef Cybulak z Laszek za fot. "Ocalone".
    Gazeta Jarosławska przyznała nagrodę Katarzynie Rydzik z Przeworska za fot. 2 z cyklu "Bieszczadzkie świtanie".
Komentarze
Popularne
Komentowane