Pomnik z wrażliwości

Pomnik z wrażliwości
O budowie Domu Dziecka w Radymnie pisaliśmy mniej więcej rok temu. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Przeniesiony tam będzie Dom Dziecka z Jarosławia.
Budowę prowadzi "Nasza Fundacja" z Warszawy, która pozyskuje pieniądze na ten cel. Pochodzą one z różnych źródeł, m.in. z organizacji koncertów charytatywnych. Koncert taki odbył się też w Jarosławiu, w piątek, 18 października. Wystąpił poeta i pieśniarz Paweł Orkisz z zespołem.
   - Myślę, że wszyscy państwo wiecie jaki jest cel dzisiejszego koncertu - mówiła Małgorzata Fryś, dyrektor jarosławskiego Domu Dziecka, witając zgromadzonych w sali widowiskowej MOK. - Dochód przeznaczony jest na wsparcie budowy Domu Dziecka dla naszych obecnych wychowanków i w ich imieniu serdecznie dziękuję. Te poszczególne cegiełki z biletów tworzą taką jedną cegiełkę symboliczną, którą dołożymy do budowy tego domu. Myślę, że jest to taki pomnik wrażliwości, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję.
    Organem prowadzącym jarosławski Dom Dziecka jest Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. W jego imieniu artystów oraz publiczność przywitała Zofia Karwańska, etatowy członek Rady Powiatu.
   - Ja też w imieniu dzieci serdecznie państwu dziękuję, że przyjęliście zaproszenie na dzisiejszy wieczór - mówiła. - Jestem przekonana, że wyjdziecie stąd szczęśliwi i zadowoleni, bo cel jest szlachetny i szczytny, a po drugie, czeka tu was wspaniały koncert.
    I bez wątpienia taki ten koncert był. Paweł Orkisz zaśpiewał kilka piosenek Leonarda Cohena, Dylana, Okudżawy i kilka swoich. A po występie powiedział nam:
   - Na koncertach się nie zarabia wystarczająco dużo. Są one po to, aby zwrócić uwagę na jakąś akcję. Ja tu jestem po to, by powiedzieć, abyście pamiętali o tych dzieciach z Domu Dziecka, bo one nie są niczemu winne. A potrzebują one nie tylko pieniędzy, ale i waszego serca. Potrzebują, byście o nich pamiętali.
    Na to też liczy "Nasza Fundacja". Budowa Domu Dziecka w Radymnie rozpoczęta została w kwietniu 2012 roku. Realizowana jest przy ul. Mickiewicza, na działce Starostwa Powiatowego, przekazanej na ten cel. Budynek powstaje wyłącznie za pieniądze pochodzące od darczyńców. Jest to inwestycja duża i co za tym idzie kosztowna. Całość prac oszacowano na ponad 5 milionów złotych. Fundacja uzyskała niedawno status organizacji pożytku publicznego, co dało jej możliwość uzyskania 1% z podatków osób, które zechcą wesprzeć budowę nowego Domu Dziecka.
Komentarze
Popularne
Komentowane