Jubileuszowe spotkania

Jubileuszowe spotkania

Jubileuszowe, X Spotkania Twórców Ludowych "Ocalić od zapomnienia" już za nami. 19 października, w sali Wiejskiego Domu Kultury w Gniewczynie Łańcuckiej swój dorobek artystyczny zaprezentowało 48 twórców ludowych.

Spotkanie było po raz kolejny okazją do wymiany doświadczeń dla uprawiających twórczość ludową mieszkańców gminy Tryńcza. Pozostali natomiast mogli obejrzeć i podziwiać najrozmaitsze prace rękodzielnicze i nie tylko. Wśród nich były: kwiaty z krepiny, papierowe dekoracje, haft, koronkarstwo, szydełkowanie, malarstwo, rzeźba, a nawet odzież, np. gorsety ludowe, szale i nakrycia głowy. Prace wzbudzały szczególne zainteresowanie wśród tych, którzy na co dzień nie mają styczności z podobną sztuką.
    Przybyłych na spotkanie powitał dyrektor TCK Henryk Chruściel i podziękował twórcom za ich zaangażowanie w propagowanie kultury ludowej. Pamiątkowe upominki dla wszystkich ludowych artystów wręczył dyrektor TCK wraz z zastępcą wójta Zofią Nowak, radnym Stanisławem Kogutem i Haliną Kamińską z Centrum Kulturalnego w Przemyślu,
    W części artystycznej spotkania wystąpił Zespół Piosenki Biesiadnej "Śpiewające Zośki". Gośćmi specjalnymi sobotniej uroczystości byli Słowacy, którzy przybyli do Tryńczy z ostatnią wizytą w ramach projektu "Tradycje i smaki Pogranicza".
    Organizatorami wydarzenia byli: Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy, Koło Gospodyń Wiejskich w Gniewczynie Łańcuckiej i Rada Sołecka z sołtysem Romanem Kozyrą.
   
   

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum