Grand Prix dla Sylwii

Sukces Sylwii Szczębary i jarosławskiego „Plastyka”.
Sukces Sylwii Szczębary i jarosławskiego „Plastyka”.

Sylwia Szczębara, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu zdobyła Grand Prix XXI Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego im. Krystyny Drążkiewicz dla uczniów najstarszych klas liceów plastycznych.

W konkursie uczestniczyło prawie 60 osób. Grand Prix zdobyła Sylwia i tym samym zyskała indeks na wydział malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Nie spodziewałam się takiego werdyktu – mówi. – Było tam wielu wspaniałych ludzi, którzy włożyli mnóstwo pracy w swoje obrazy. Myślę, że każdy zasługiwał na tę nagrodę. Ja malowałam na terenie klasztoru. To tam czułam się najlepiej.

   Plener odbywał się w Kazimierzu Biskupim. Młodzież, jak co roku, mieszkała w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny. Trwał dwa tygodnie, a uczestniczyli w nim najzdolniejsi uczniowie najstarszych klas liceów plastycznych z całej Polski, uwieczniając malownicze zakątki tego niezwykłego miasta.

   Obrazy młodych plastyków oceniali wykładowcy wyższych szkół plastycznych w Polsce.   – W tym roku jury było wyjątkowo zdecydowane, a obrady krótkie – stwierdza prof. Stanisław Wieczorek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. – Żadna decyzja nie była kwestionowana. Werdykt był jednogłośnie przegłosowany, co zdarza się może raz na sto lat. -

   Zwycięstwo Sylwii w tym konkursie to nie tylko jej wielki sukces, ale też jarosławskiego „Plastyka”, która uczy w jaki sposób uchwycić pasję w obrazach, szukając talentów także i poza swoimi uczniami – poprzez zajęcia dla utalentowanych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, które prowadzone są w czwartki od godz. 16.00 w synagodze przy ul. Opolskiej.

Komentarze
Popularne
Komentowane