Biegi uliczne

Autor: tos 21.11.2013 Nr: 47

Z okazji Święta Niepodległości w całej Polsce odbyło się mnóstwo biegów upamiętniających to wydarzenie. W Rzeszowie i Krośnie wystartowali między innymi zawodnicy Azymutu Dębów.

Bieg główny w Rzeszowie poprzedzały biegi dla dzieci i młodzieży, tu frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania, na starcie stanęło 1500 młodych zawodników ze szkół podstawowych gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Biegacze Azymutu  spisali się bardzo dobrze i wszyscy ukończyli zawody w pierwszej 20-stce. W biegu głównym przedstawiciel Azymutu Patryk Marszałek wywalczył 3 miejsce w kategorii do 20 lat. W Krośnie. przygotowano tylko jedną trasę – 7 kilometrową dla wszystkich kategorii wiekowych. W biegu mogli wystartować 12-to latkowie i starsi, wszyscy startowali jednocześnie, natomiast klasyfikację prowadzono w kategoriach wiekowych. Startujący w najmłodszej kategorii (12-19 lat) uczestnicy Azymutu Dębów znów spisali się bardzo dobrze. Patryk Marszałek także i na tych zawodach stanął na najniższym stopniu podium.
***
W biegu organizowanym w Rzeszowie startowali także Arkadiusz Janicki (KP PSP), który zajął 15 miejsce w kategorii OPEN, oraz Maciej Tomaszewski z Widnej Góry – 4 miejsce w kategorii M16-19,a także Marta Oronowicz z Muniny 2 miejsce w kategorii M40.