Feeria barw jesieni

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego.
Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego.

Pałac w jesiennej oprawie, pokryty złotymi liśćmi staw, barwne alejki, różnokolorowe drzewa czy przebłyski jesiennego słońca pomiędzy ich gałęziami – to tylko niektóre ujęcia, jakie zostały uchwycone przez uczniów, którzy wzięli udział w I edycji konkursu fotograficznego pn. „Zespół pałacowo-parkowy w Zarzeczu w barwach jesieni”, zorganizowanego przez Centrum Kultury w Zarzeczu oraz Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu – Oddział Muzeum w Jarosławiu. Wystawa pokonkursowa połączona z wręczeniem nagród odbyła się w piątek, 22 listopada w pałacu w Zarzeczu.

Uczniowie nadesłali na konkurs 92 prace, które oceniała komisja w składzie: przewodniczący Henryk Górecki oraz członkowie Zofia Karwańska, Kazimierz Karolczak, Tomasz Wasielewski i Andrzej Mamak. Przede wszystkim brano pod uwagę zgodność z tematem konkursu, kreatywność  i wrażliwość młodych twórców. Konkurs ów różnił się od innych tym, że poprzedziły go warsztaty fotograficzne, podczas których młodzi ludzie mogli zasięgnąć fachowej wiedzy.

   W kat. szkół podstawowych i gimnazjalnych I m-ce zajęły ex aequo Klaudia Mazur z ZS w Zarzeczu i Barbara Kowal z ZS w Szówsku, II m-ce ex aequo Jolanta Dul i Maria Krukar z ZS w Zarzeczu, a III m-ce także równorzędnie Wioleta Wysocka i Justyna Pieszko z ZS w Szówsku. Wyróżnienia powędrowały do Wiktorii Matwij z SP w Pełkiniach i Karoliny Pawlak z ZS w Zarzeczu.

   W kat. szkół ponadgimnazjalnych I m-ce zajął Tomasz Majcher z ZSLiT w Jarosławiu, II m-ce Dorota Olejarz z ZSLiT w Jarosławiu i III m-ce Mateusz Zając z I LO w Jarosławiu. Wyróżnienia otrzymały Sylwia Kuras z ZSR w Zarzeczu oraz Róża Wiśniewska, Klaudia Kaszycka i Paulina Zegarlicka – wszystkie z ZSLiT w Jarosławiu.

   Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział. Inicjatorkami konkursu były Barbara Szczygieł – dyrektor CK w Zarzeczu i Iwona Długoń – pracownik Muzeum w Jarosławiu – Oddział w Zarzeczu.

Galeria artykułu
Komentarze
Popularne
Komentowane