Efekt pleneru

Na otwarciu wystawy.
Na otwarciu wystawy.

W sali wystawowej „Synagoga” Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu czynna jest poplenerowa wystawa uczniów klas V i VII ZSP oraz klas II i IV PLSP. Otwarta została kilka dni temu.

Był to doroczny jesienny plener malarski. Prace, które w jego trakcie powstały mówią, że uczniowie bardzo się starali, by wypaść jak najlepiej. Wiele z nich jest na naprawdę wysokim poziomie. Jest to dostrzegane na różnych przeglądach i konkursach krajowych, na których uczniowie jarosławskiego „Plastyka” systematycznie zdobywają nagrody i wyróżnienia, jak np. niedawno Sylwia Grzelakowska (I nagroda – ex aequo – w kat. rysunek na XVI Ogólnopolskim Turnieju Satyry im. I. Krasickiego „O Złotą Szpilę” organizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu).

   W otwarciu tej poplenerowej wystawy uczestniczył Jerzy Pisowacki, prezes i założyciel Fundacji AKAPI pamięci Anny Kobak-Pisowackiej, który wręczył kilku uczniom „Plastyka” stypendia twórcze dla utalentowanej młodzieży. Takie stypendia Fundacja AKAPI przyznaje uczniom „Plastyka” już od kilku lat.

Komentarze
Popularne
Komentowane