STRONA GúËWNA
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJ╩Ă
                             U»YTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI

Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj • Chat

Poprzedni temat :: Nastŕpny temat
Otwarty przez: Kamciu86
21 Listopad 2010, 22:22
wybory na burmistrza
Autor WiadomoŠ

BOGDAN39 

Do│▒czy│: 07 Lis 2010

Wys│any: 13 Listopad 2010, 20:49   

Bo nie ma do┬Âwiadczenia w kombinatorstwie.
tylko z tego powodu bym na niego zag┬│osowa┬│.
Dla mnie kandydaci to pora┬┐ka.

heniu

Do│▒czy│: 11 Lis 2010

Wys│any: 13 Listopad 2010, 20:54   

Musicie miec swiadomo┬Â├Ž tego, ┬┐e najbli┬┐sze 3 lata to zamykanie bud┬┐etu Unii Europejskiej. Potem pieniadze zostan┬▒ przeznaczone na rozw├│j innych pa├▒stw. Nie trzeba nam teraz m┬│odego kandydata z ambicjami ale cz┬│owieka, kt├│ry potrafi o fundusze si├¬ postara├Ž, b├¬dzie potrafi┬│ nawi┬▒za├Ž wsp├│┬│prac├¬ z innymi gminami. Opr├│cz tego potrzebny jest ktos kto b├¬dzie potrafi┬│ ogarn┬▒├Ž ca┬│y urz┬▒d. Nie jest to ┬│atwe zadanie. Dlatego radze wszystkim przy g┬│osowaniu kierowa├Ž si├¬ czym┬ innym ni┬┐ m┬│odo┬Â├Ž i tym, ┬┐e inni ju┬┐ byli i nic nie zrobili.

BOGDAN39 

Do│▒czy│: 07 Lis 2010

Wys│any: 13 Listopad 2010, 21:16   

Bodzia Indra nie b├¬dzie lepszy ta trzoda go zje na ┬Âniadanie ale to ju┬┐ jego problem.
Tamci cwañsi ale jak to sie mówi co my z tego bêdziemy mieli.

chagall

Do│▒czy│: 14 Sty 2010

Wys│any: 14 Listopad 2010, 09:49   

Panowie z niekt├│rymi Waszymi wnioskami si├¬ zgadzam, ale nie do ko├▒ca. Przede wszystkim Indra to nie dwudziestoparolatek po studiach, po drugie nie doceniacie trzydziestolatk├│w, ja znam ludzi w jego wieku kt├│rzy s┬▒ dyrektorami w pa├▒stwowych i prywatnych sp├│┬│kach, maj┬▒ du┬┐a odpowiedzialno┬Â├Ž i sobie radz┬▒! kto┬ im zaufa┬│ powierzaj┬▒c te stanowiska, wi├¬kszo┬Â├Ž menager├│w jest w jego wieku. Czy go zjedz┬▒? kto? Przecie┬┐ wybieraj┬▒c Indre mam nadzieje ┬┐e nie wybierzemy Pawlika , a reszta? um├│wmy si├¬, to s┬▒ sieroty ostatnie kt├│re r├│wnie┬┐ mam nadzieje s┬▒ ostatni┬▒ kadencj├¬. Ch┬│opak wykszta┬│cenie ma, do┬Âwiadczenie odno┬Ânie funduszy UE r├│wnie┬┐ z racji zatrudnienia. Poza tym by┬│ radnym dotychczas wi├¬c problemy miasteczka pozna┬│. Nie dajmy si├¬ omami├Ž frazesami, zaryzykujmy i wybierzmy Indr├¬ cho├Žby dla sprawiedliwo┬Âci, bo tych co nas oszukuj┬▒ lekcewa┬┐┬▒ ukara├Ž trzeba, nie dla zemsty, raczej z obywatelskiego obowi┬▒zku. Jeszcze raz postuluj├¬ nie wierzmy w wodolejstwo! dotychczasowi burmistrzowie szukaj┬▒ ciep┬│ej przystani.

chagall

Wys│any: 14 Listopad 2010, 09:54   

cytuj┬▒c z jego strony, 6 lat do┬Âwiadczenia to dla Was to za ma┬│o? Kt├│ry z kandydat├│w zna lepiej te fundusze? s┬│ucham?

Od 2004 roku do dnia dzisiejszego pracujê w administracji rz±dowej, tj. w Agencji Restrukruryzacji i Modernizacji Rolnictwa, na stanowisku g³ównego specjalisty.
Obs┬│uguj├¬ programy pomocowe wsp├│┬│finansowane ze ┬Ârodk├│w unijnych.

Marcel

Do│▒czy│: 15 Lis 2010

Wys│any: 15 Listopad 2010, 12:08   

Witam Pa├▒stwa! przygladam si├¬ tej dyskusji od kilku dni i stwierdzam, ┬┐e bardzo mi si├¬ podoba. Lubi├¬ kiedy ludzie rozmawiaj┬▒ rzeczowo i merytorycznie. Radymno to fajna miesjcowo┬Â├Ž i a┬┐ sece boli, kiedy widz├¬, ┬┐e tak ma┬│o wykorzystywane s┬▒ jej zosboy . Znam dobrze bieszczadzkie miasteczka i wioski, kt├│re by┬│y zapyzia┬│ymi dziurami a teraz kwitn┬▒ i s┬▒ ┬Âwietnymi miejscami do odpoczyku zar├│wno dla mieszka├▒c├│w jak i przyjezdnych o┬Â├│b. Powiedzcie dla czego nie mo┬┐e by├Ž tak w Radymnie? Chc├¬ skwer├│w, ┬│adnych alejek, kilka fajnych kafejek gdzie napij├¬ si├¬ dobrej kawy a w niedzielne popo┬│udnie zjem dobre lody. Chc├¬ fajnego placu zabaw dla dzieci na zekiem. Chc├¬ r├│wnie┬┐ rozs┬▒dniejszych pracownik├│w w urz├¬dzie mista, kobiet - kt├│re wiedz┬▒ po co tam s┬▒ i potrafi┬│yby udzieli├Ž rzetelnych odpowiedzi .Pracownicy Urz├¬du powinni te┬┐ pami├¬ta├Ž , ┬┐e s┬▒ przede wszystkim dla ludzi, mieszka├▒c├│w miasta. To s┬│u┬┐ba publiczna dla mieszka├▒c├│w o kt├│rych lokalni w┬│odarze chyba zapominaj┬▒. S┬úU┬»ba obywatelom i spo┬│eczno┬Âci w kt├│rej i sami zamieszkuj┬▒. Ja nie b├¬d├¬ agitowa├Ž ┬┐adnego z forumowicz├│w do wyboru kandydata na burmistrza. Moja propozycja brzmi - przygladajmy si├¬ przez nast├¬pne cztery lata temu co si├¬ dzieje w mie┬Âcie. Oceniajmy rzeczowo ka┬┐de ich dzia┬│anie bez emocji i bez agresji. Kto ma dost├¬p do rady miasta,niech podaje na nam na forum co rada uchwali┬│a w ka┬┐dym aspekcie ┬┐ycia naszego miasta.

Marcel

Wys│any: 15 Listopad 2010, 12:22   

Chcia┬│bym, cho├Ž przyznaj├¬, ┬┐e nie wiem jak to zrobi├Ž, zainicjowa├Ž spotkania burmistrza z mieszka├▒cami. Raz na trzy miesi┬▒ce, ┬┐eby pogada├Ž o naszych problemach, naszych oczekiwaniach wzgl├¬dem miasta. Ch├¬tnie bym si├¬ wybra┬│ i pos┬│ucha┬│ tego co maj┬▒, zar├│wno burmistrz jak i jego pracownicy do powiedzenia. Dyskusje zawsze s┬▒ dobre. NIech wiedz┬▒ kierownicy z Miasta, ┬┐e nie s┬▒ ludzmi do kt├│rych nie ma dost├¬pu, a my jako mieszka├▒cy te┬┐ mamy co┬ do powiedzenia. My mamy si┬│├¬, tylko sami musimy si├¬ o tym przekona├Ž. Jak wy si├¬ na to zapatrujecie?

heniu

Wys│any: 15 Listopad 2010, 16:54   

Z tego co wiem jeden z kandydat├│w organizowa┬│ ju┬┐ spotkania przedwyborcze na kt├│rych wspomina┬│ o tym, ┬┐e raz na 3 miesi┬▒ce chce spotka├Ž si├¬ z mieszka├▒cami po to by poinformowa├Ž o tym co dzieje si├¬ w mie┬Âcie, dowiedzie├Ž si├¬ o problemach i oczekiwaniach mieszka├▒c├│w. Co do radnych to chce aby na stronie miasta zamieszcza├Ž protoko┬│y z sesji. Wtedy ka┬┐dy b├¬dzie m├│g┬│ dowiedzie├Ž si├¬ jak pracuje radny, kt├│rego wybra┬│.
My┬Âl├¬, ┬┐e to dobra droga do tego by w mie┬Âcie w┬│adza zacz├¬┬│a by├Ž dla ludzi a nie odwrotnie.

Marcel

Wys│any: 16 Listopad 2010, 10:51   

Heniu! ja poszed┬│bym krok dalej. Protoko┬│y z sesji tak. Wnioskowa┬│bym r├│wnie┬┐ o listy obecno┬Âci Radnych na sesji. Wiem, ┬┐e cz├¬sto tak bywa, i┬┐ Radni przychodz┬▒ na sesj├¬, sk┬│adaj┬▒ podpisy i wychodz┬▒ do innych swoich zaj├¬├Ž. Obecno┬Â├Ž zaliczona wi├¬c i wyp┬│ata za sesj├¬ si├¬ nale┬┐y. Nie┬│adnie Panowie Radni!!!!!!!!!!! Macie by├Ž g┬│osem spo┬│ecze├▒stwa, reprezentowa├Ž jego interesy a nie dba├Ž o w┬│asn┬▒ kas├¬. Wnioskowa┬│bym r├│wnie┬┐ o obowi┬▒zkow┬▒ obecno┬Â├Ž na sesji wszystkich radnych z wyj┬▒tkiem choroby - nie powinno by├Ž odst├¬pstw od tej regu┬│y. Osoba, kt├│ra otrzyma┬│a kredyt zaufania od mieszka├▒c├│w powinna by├Ž na tyle odpowiedzialna i uczciwa, ┬┐e interesy mieszka├▒c├│w to priorytet!!!!!!

Marcel

Wys│any: 17 Listopad 2010, 14:59   

Zwr├│cili┬Âcie uwag├¬ na kilka ulic zdemolowanych w naszym mie┬Âcie? Kie┬│basa wyborcza dla niem┬▒drych mieszka├▒c├│w. Zamiast ulepsza├Ž ulic├¬ i chodniki systematycznie przez cztery lata kadencji na kilka chwil przed wyborami demoluje si├¬ w┬▒skie ulice naszego miasta. Na mojej ulicy dwa lata temu mieszka├▒cy wyst┬▒pili z wnioskiem do burmistrza o wprowazdenie prog├│w zwalniaj┬▒cych - ico? brak odpowiedzi pisemnej na wniosek mieszka├▒c├│w ( karygodne w odniesieniu do kodeksu postepowania administracyjnego, gdzie wnosz┬▒cy ma prawo otrzyma├Ž informacj├¬ zwrotn┬▒ o sposobie za┬│atwienia sprawy a udzielenie odpowiedzi jest to obowi┬▒zkiem organu, tym bardziej, ┬┐e wniosek zosta┬│ podpisany z imienia i nazwiska przez mieszka├▒c├│w). Do dnia dziesiejszego prog├│w nie ma a kilka ulic zosta┬│o zdemolowanych pod pozorem remontu. W odniesieniu do wybor├│w - proponuj├¬ wprowadzi├Ž postulaty do nowej rady i nowego burmistrza, by wszystkie wnioski by┬│y za┬│atwiane w formie pisemnej niezale┬┐nie od decyzji przyznaj┬▒cej lub odmawiaj┬▒cej

heniu

Wys│any: 17 Listopad 2010, 20:37   

Szkoda, ¿e zagl±da tu tak ma³o osób bo w przeciwieñstwie do forum nowin, gdzie czepiaj± siê ju¿ wszyskiego (od dokonañ po w±sy i pochodzenie) tutaj pisz± ludzie na poziomie.
Moja ocena wobec obecnego burmistrza jest krytyczna. Gdyby wykaza┬│ cho├Ž troch├¬ zaanga┬┐owania to dzisiaj nasze miasteczko wygl┬▒da┬│oby zupe┬│nie inaczej. Przed wyborami rozkopa┬│ miasto, postawi┬│ kosze na ┬Âmieci, wyda┬│ chwalebny biuletyn i chce tym przekona├Ž do siebie wyborc├│w. Niestety s┬▒ szanse, ┬┐e jego plan sie powiedzie. Nie ka┬┐dy mieszkaniec wie jak du┬┐e s┬▒ obecnie mo┬┐liwo┬Â├Ž pozyskiwania dotacji, nie ka┬┐dy wie, ┬┐e radny kt├│rego wybrali ma pracowa├Ž dla dobra mieszka├▒c├│w a nie swojego.
Pan burmistrz zamiast umacnia├Ž spo┬│ecze├▒stwo obywatelskie niszczy je. Jest niedost├¬pny dla mieszka├▒c├│w, blokuje projekty kt├│re nie pochodz┬▒ od niego. Mam nadziej├¬, ┬┐e w niedziele mieszka├▒cy wybior┬▒ kogo┬ kto chce zadba├Ž o nasz wsp├│lny interes a nie o w┬│asny portfel.

Marcel

Wys│any: 18 Listopad 2010, 11:53   

Heniu! Mam podobne odczucia do ciebie. ┬»a┬│uj├¬ r├│wnie┬┐, ze tak ma┬│o os├│b tu zagl┬▒da. Systematycznie odwiedzam forum nowin, ale nie znajduj├¬ tam nic dla siebie. SZczeka├Ž i plu├Ž ka┬┐dy mo┬┐e. W mojej ocenie nie ma to nic wsp├│lnego z wymian┬▒ opinii na temat Rady i Burmistrza. Mnie nie interesyj┬▒ prywatne wycieczki pod adresem jeszcze pracuj┬▒cego czy przysz┬│ego burmistrza. Ja, mam potrzeb├¬ ocenia├Ž ich dokonania b┬▒d┬╝ ich brak w spos├│b rzeczowy i oparty na konkretach. Brakuje mi os├│b na forum, kt├│re mog┬│yby fachowo i obiektywnie wypowiedzie├Ž si├¬ na temat pracy w magistracie. Mysl├¬, ┬┐e nie ka┬┐dy tam pracuj┬▒cy to " bezmyslny jo┬│op, kt├│ry ┬Âlepo wykonuje rozkazy". Taka osoba, mog┬│aby da├Ž nam cenne wskaz├│wki i podpowiedzie├Ž jak porusza├Ž si├¬ w obr├¬bie miasta. np. kiedy jest sesja rady, jakie uchwa┬│y b├¬d┬▒ na sesji, jak pracuj┬▒ komisje rady i kim s┬▒ jej cz┬│onkowie, czy mieszkaniec mo┬┐e przyj┬Â├Ž na posiedzenie komisji i wyrazi├Ž swij┬▒ opini├¬ na dany temat, jaki wp┬│yw mog┬▒ miec mieszka├▒cy na uchwa┬│y postulowane przez ranych itp. Je┬┐eli jest kto┬ taki, to prosz├¬ niech si├¬ odezwie, to wa┬┐ne dla nas wszystkich!!
ps. mi┬│ego dnia :smile:

chagall

Wys│any: 18 Listopad 2010, 17:38   

Marcel napisa│/a:
Heniu! Mam podobne odczucia do ciebie. ┬»a┬│uj├¬ r├│wnie┬┐, ze tak ma┬│o os├│b tu zagl┬▒da. Systematycznie odwiedzam forum nowin, ale nie znajduj├¬ tam nic dla siebie. SZczeka├Ž i plu├Ž ka┬┐dy mo┬┐e. W mojej ocenie nie ma to nic wsp├│lnego z wymian┬▒ opinii na temat Rady i Burmistrza. Mnie nie interesyj┬▒ prywatne wycieczki pod adresem jeszcze pracuj┬▒cego czy przysz┬│ego burmistrza. Ja, mam potrzeb├¬ ocenia├Ž ich dokonania b┬▒d┬╝ ich brak w spos├│b rzeczowy i oparty na konkretach. Brakuje mi os├│b na forum, kt├│re mog┬│yby fachowo i obiektywnie wypowiedzie├Ž si├¬ na temat pracy w magistracie. Mysl├¬, ┬┐e nie ka┬┐dy tam pracuj┬▒cy to " bezmyslny jo┬│op, kt├│ry ┬Âlepo wykonuje rozkazy". Taka osoba, mog┬│aby da├Ž nam cenne wskaz├│wki i podpowiedzie├Ž jak porusza├Ž si├¬ w obr├¬bie miasta. np. kiedy jest sesja rady, jakie uchwa┬│y b├¬d┬▒ na sesji, jak pracuj┬▒ komisje rady i kim s┬▒ jej cz┬│onkowie, czy mieszkaniec mo┬┐e przyj┬Â├Ž na posiedzenie komisji i wyrazi├Ž swij┬▒ opini├¬ na dany temat, jaki wp┬│yw mog┬▒ miec mieszka├▒cy na uchwa┬│y postulowane przez ranych itp. Je┬┐eli jest kto┬ taki, to prosz├¬ niech si├¬ odezwie, to wa┬┐ne dla nas wszystkich!!
ps. mi┬│ego dnia :smile:
Panowie r├│wnie┬┐ zgadzam si├¬ z Wami, pr├│bowa┬│em na forum Nowin zainteresowa├Ž ludzi tym forum, ale sko├▒czy┬│o si├¬ jak zawsze, tylko si├¬ poirytowa┬│em. Pomimo to jest dobry prognostyk, jest nas tu ju┬┐ kilka os├│b, musimy tylko stara├Ž si├¬ utrzyma├Ž tu dyskusj├¬ po wyborach, a s┬▒dz├¬ ┬┐e zaowocuje , naprawd├¬ uwa┬┐am ┬┐e z tego mo┬┐e by├Ž du┬┐o dobrego.

chagall

Wys│any: 18 Listopad 2010, 17:41   

Marcel napisa│/a:
Zwr├│cili┬Âcie uwag├¬ na kilka ulic zdemolowanych w naszym mie┬Âcie? Kie┬│basa wyborcza dla niem┬▒drych mieszka├▒c├│w. Zamiast ulepsza├Ž ulic├¬ i chodniki systematycznie przez cztery lata kadencji na kilka chwil przed wyborami demoluje si├¬ w┬▒skie ulice naszego miasta. Na mojej ulicy dwa lata temu mieszka├▒cy wyst┬▒pili z wnioskiem do burmistrza o wprowazdenie prog├│w zwalniaj┬▒cych - ico? brak odpowiedzi pisemnej na wniosek mieszka├▒c├│w ( karygodne w odniesieniu do kodeksu postepowania administracyjnego, gdzie wnosz┬▒cy ma prawo otrzyma├Ž informacj├¬ zwrotn┬▒ o sposobie za┬│atwienia sprawy a udzielenie odpowiedzi jest to obowi┬▒zkiem organu, tym bardziej, ┬┐e wniosek zosta┬│ podpisany z imienia i nazwiska przez mieszka├▒c├│w). Do dnia dziesiejszego prog├│w nie ma a kilka ulic zosta┬│o zdemolowanych pod pozorem remontu. W odniesieniu do wybor├│w - proponuj├¬ wprowadzi├Ž postulaty do nowej rady i nowego burmistrza, by wszystkie wnioski by┬│y za┬│atwiane w formie pisemnej niezale┬┐nie od decyzji przyznaj┬▒cej lub odmawiaj┬▒cej
A czy byli┬Âcie z tym problemem u Miros┬│awa? bo jak pami├¬tam On jest Waszym radnym? Poruszy┬│ ten problem na sesji? Wsp├│┬│czuj├¬ Wam bo latem to naprawd├¬ nat├¬┬┐enie ruchu wzrasta wielokrotnie. Czy wasza droga jest gminna ?

heniu

Wys│any: 18 Listopad 2010, 20:32   

Nie wiem czy wiecie ale dzisiaj min┬▒┬│ termin sk┬│adania wniosk├│w o ┬Ârodki na rewitalizacj├¬ miast. Mo┬┐na by┬│o pozyska├Ž fundusze za kt├│re zosta┬│by wyremontowany rynek. Niestety nasze miasto nie z┬│o┬┐y┬│o takiego wniosku. Ciekawe co im stan├¬┬│o na przeszkodzie. Wiem to od jednego z kandydat├│w.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Nie mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒cznikˇw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: